התנהגות סיכונית בקרב מתבגרים

תיאוריה, מיומנויות וכלים יישומיים להבנה ומניעת התנהגות סיכונית בקרב מתבגרים 

מהלשנה להצלה

האתגר ההורי בשיתוף עם צוות בית הספר להנמיך את קשר השתיקה של התלמידים ביחס להתנהגות סיכונית, להבחין בין מצבי הלשנה למצבי הצלה ולגייס אותם להוות "שומרי הסף" של חבריהם.

 

התבגרות בטוחה ומאובטחת

מפגש העוסק במאפיינים ובשכיחות של התנהגות סיכונית.

 

הפסיכולוגיה של גיל ההתבגרות

משימת ההתבגרות של הצעירים בעידן הנוכחי, מאפייני התהליך, ומקומם של ההורים וצוות בית הספר בתקופה משמעותית ובעלת השפעה על סגנון חייו ותפיסת עולמו של המתבגר.

 

ריק ומשמעותיות

המפגש עוסק בקשר בין חוויות של ריק וריקנות בקרב בני נוער לבין שימוש בסמים והתנסויות בהתנהגות סיכונית. מסע קולנועי מרתק ייקח את המשתתפים אל מקורות הריק בחיי המתבגר, יסייע לזהות את הגורמים לחוויה, ואת האפשרויות ליצירה מחדש של תחושת משמעות, טעם, עניין וערך עצמי של המתבגר בעיני עצמו ובקרב חבריו.

 

על סף דלתנו

מפגש הרחבת תחום הדעת בנושא חומרים פסיכו אקטיביים ודפוסי השימוש באלכוהול וסמים בקרב בני נוער. במפגש יירכשו המשתתפים מידע ומושגי יסוד ויכירו את מנבאי הסיכון הגבוהים בקרב בני נוער ואת הסימנים לשימוש של המתבגר בחומרים פסיכואקטיביים.

 

אלכוהול "שלושה שבילים - שלושה שרירים

גישה המשלבת מידע עם תובנות, וממוקדת בשיח ערכי - התמודדותי עם בני נוער וצעירים להסברה ומניעה בתחום השימוש לרעה באלכוהול.

 

"איזה מין תגובה"

התנהגות מינית של ילדים ומתבגרים - מפת דרכים להבנה, אבחון והתערבות - ההשתלמות עוסקת בהבנת ההתנהגות המינית של ילדים בגילאים שונים, אבחנה בין התנהגויות שהן טבעיות ובריאות, התנהגויות מעוררות דאגה והתנהגויות הדורשות התייעצות מיידית, ומקנה כלים לבחירת תגובה והתערבות נכונות ברמה האישית וברמה המערכתית.

 

 

 
  
  חזור