התמודדות, הורות ומשפחה

עוצמות ואתגרים בחיי המשפחה  

תחנות הדלק של חיינו

מסע קולנועי מרגש למעגל החיים של הפרט. מהיכן אנו מפיקים את הכוחות להתמודד עם האתגרים המורכבים שניצבים בפנינו ומהם הכוחות שאנו מספקים לאחרים להתמודדות עם לחצים ומשברים.

 

גבולות וסמכות הורית

המפגש יעסוק בסמכות הורית ותפקיד הגבולות בקשר עם אחרים בכלל ועם המתבגרים בפרט. המשתתפים יבחנו את ההשפעה של המאה ה – 21 על היכולת והלגיטימיות להציב גבולות ויעמיקו את ההבנה בחשיבות של הצבת גבולות ואופן הצבת הגבולות כתנאי להתפתחות תקינה של ילדים ומתבגרים.

 

הורות בסלולרי

המאה ה – 21 השפיעה במידה רבה על תפיסות הקריירה של המבוגרים ועל אורחות החיים. האתגר ההורי הוא בניית יחסים משמעותיים עם המתבגרים למרות היעדרות ממושכת מהבית. במפגש ימפו המשתתפים יחד עם צוות הפסיכולוגיים החינוכיים של המכון את האפשרויות והדרכים לשמר את איכות הקשר עם ילדיהם למרות שעות העבודה התובעניות והקשר "בשלט רחוק".

 

הדינמיקה של ארוחת החג המשפחתית

הארוחה המשפחתית ככלל וארוחת החג המשפחתית בפרט עשויה לנוע בין חוויה מרגשת, מעוררת געגועים לבין מפגש של לחץ וקונפליקט. המפגש עוסק, באמצעות קטעי קולנוע, במאפיינים השונים של ארוחת החג המשפחתית בהסברים תיאורטיים השונים לדינמיקה שלה ומציע כמה טיפים להתמודדות אדפטיבית עם הסיטואציות שהיא מעלה.

 

 

 
  
  חזור